Ben je nieuwsgierig naar vogels, of wil je gewoon eens lekker buiten zijn en iets nieuws ontdekken? Dan is dit dé excursie voor jou! In de Nieuwe Driemanspolder, vlak bij Zoetermeer en Leidschendam, is in korte tijd een waar vogelparadijs ontstaan. Een perfecte plek om samen te gaan vogelen.Ook als je nog niet veel ervaring hebt.
De Nieuwe Driemanspolder is een voormalig landbouwgebied dat speciaal is ingericht voor waterberging. Een oplossing om overtollig regenwater op te vangen bij extreme neerslag. Maar het bijzondere is: deze ‘natte’ inrichting blijkt ook ontzettend aantrekkelijk te zijn voor vogels. Sinds de oplevering in 2020 is het gebied uitgegroeid tot een hotspot voor vogels en vogelaars. Inmiddels zijn er in het gebied zelfs al twee nieuwe vogelsoorten voor Nederland ontdekt!
De combinatie van ondiep water, eilandjes, graslanden en rietkragen zorgt ervoor dat veel vogelsoorten hier voedsel kunnen vinden, rusten of broeden. En dat is goed nieuws want in Zuid-Holland is dit echt een uniek gebied.
Afhankelijk van het seizoen zijn er verschillende soorten te bewonderen. In het voorjaar en najaar stoppen hier veel steltlopers tijdens hun trektocht, zoals de Kemphaan, Kleine Plevier, Bontbekplevier, Bosruiter en Groenpootruiter. Met een beetje geluk zitten hiertussen zelfs zeldzamere soorten zoals de Temminck's Strandloper, Kleine Strandloper of de sierlijke Steltkluut.
Ook andere vogels laten zich graag zien. Denk aan Zomertaling, Geoorde Fuut, Krooneend verschillende soorten meeuwen en sterns zoals de Zwartkopmeeuw, Dwergmeeuw en de Zwarte Stern en soms bijzonderheden als Reuzenstern of Witwangstern. Daarnaast fourageren hier regelmatig grote groepen Gierzwaluwen die acrobatisch over het water jagen op insecten.
In de randen van het gebied kun je jaarrond soorten tegenkomen als de Patrijs en de Steenuil. Echte boerenlandvogels die het steeds moeilijker hebben in Nederland. Op dootrek staan hier bovendien vaak veel Grutto's.
In het voorjaar wordt het gebied wakker onder een luid orkest van vogelzang. Dan hoor je onder andere Gele Kwikstaarten, Rietgorzen, Rietzangers, Blauwborsten de Cetti's zanger en allerlei zwaluwen: de Boerenzwaluw, Huiszwaluw en Oeverzwaluw.
De winterperiode in dit gebied is dan juist weer extra goed voor soorten als Brilduiker, Nonnetje, Roerdomp en Grote Zaagbek.
In de trektijd – het voor- en najaar – is het extra spannend. Dan is de kans groot dat er een onverwachte bezoeker opduikt: een dwaalgast die van zijn route is afgeweken. Zo zijn hier al uitzonderlijke bijzonderheden als de Grote Tafeleend, Grote Grijze Snip en Kleine Geelpootruiter gezien maar schaarse doortrekkers als Grote Karekiet, Grauwe Franjepoot en Breedbekstrandloper zijn hier al waargenomen.
De Nieuwe Driemanspolder is goed bereikbaar met de fiets en het openbaar vervoer, en er zijn wandel- en fietspaden die je langs de mooiste plekken leiden.
Dit aanbod valt niet onder de garantie van STO Garant. U kunt de voorwaarden van deze garantieregeling vinden op de website van STO Garant.
Datum | |
Starttijd | 13:30 |
Eindtijd | 16:30 |
Prijs | € 29,50 |
Inclusief | Ervaren gids met telescoop |
Plaatsen vrij | 3 |
Voorzieningen |