Thijs van Peer

Mijn liefde voor vogels begon onverwacht. Eerst keek ik vooral naar zoogdieren maar toen ik een telescoop erfde van mijn grootvader kon ik ineens de vogelwereld van dichtbij beleven. Het moment dat ik mijn eerste Kluut door de scoop zag, vergeet ik nooit meer. Vanaf dat ogenblik was ik verkocht! Sindsdien ben ik bijna niet meer binnen te houden. 

Ik trek er zo vaak mogelijk op uit om vogels te spotten, te inventariseren en bijzondere soorten op te sporen. Van de bossen en moerassen waar ik vroeger woonde tot de open akkers en uitgestrekte polders en wateren waar ik nu rondstruin. Elk landschap heeft zijn eigen charme en soorten, maar steltlopers hebben nog altijd mijn hart gestolen. Ook ganzen hebben mijn speciale aandacht; ik geniet van het zoeken naar zeldzame soorten, het aflezen van ringen en het ontdekken van verrassende hybriden. In het voorjaar help ik actief mee met het beschermen van weidevogels zoals de Kievit en de Grutto, door tellingen te doen, nesten te markeren en waardevolle gegevens te verzamelen. 

Het mooiste aan mijn werk als gids? Mensen meenemen in mijn wereld, samen de natuur beleven en het enthousiasme voelen dat ontstaat zodra iemand zijn eerste bijzondere waarneming doet. Elke excursie is voor mij een avontuur. Ik zorg ervoor dat het dat voor u ook wordt!

Excursies van Thijs van Peer

Helaas

Geen excursies gevonden met deze criteria

Begin opnieuw

Avondrondje Rijnstrangen

  • 17:00 - 20:00
  • € 32,50

Avondrondje Rijnstrangen met kans op Grote Karekiet en Bever

Avondrondje Rijnstrangen

  • 16:30 - 19:30
  • € 32,50

Avondrondje Rijnstrangen met kans op Grote Karekiet en Bever