Arriën, een boerengehuchtje naast Ommen, gevormd door de rivier de Vecht. Dit cultuurlandschap is een afwisselende, unieke natuurparel, nog onontdekt door het grote publiek, waardoor het een gebied van rust is. Een wandeling hier op deze mooie zomermiddag op zich is dan ook al een genot. Wat de wandeling compleet maakt, is de enorme insectenrijkdom, Arriën is een hotspot voor mooie en zeldzame insecten, waar wij er zoveel mogelijk van gaan proberen te vinden! De focus zal liggen op bijen, vlinders en libellen, maar we zullen ook naar andere groepen kijken als we ze tegenkomen, zoals wantsen en nachtvlinders.
Het is juli, de insecten zijn aan het pieken en in Arriën zijn de mooiste soorten te vinden! Insecten die het meest tot de verbeelding spreken, zijn toch wel dagvlinders. Gedurende deze excursie maken we kans om zo’n 28 soorten dagvlinders, sommige zijn bekend, zoals Klein Geaderd Witje, Citroenvlinder en Dagpauwoog. Maar we maken ook kans op leukere soorten als Bruine Vuurvlinder, Eikenpage, Bruin Blauwtje, Kleine Parelmoervlinder en Oranje Zandoogje en er zijn zelfs nog wat zeldzaamheden die we kunnen zien! Geelsprietdikkopje, Kommavlinder en Sleedoornpage vinden hun thuis in Arriën! Libellen zijn ook van die in het oog springende insecten, hiervan maken we kans op zo’n 24 soorten, juffers meegerekend. Bekende soorten zijn Weidebeekjuffer en Grote Keizerlibel, maar wie weet vinden we ook Blauwe Breedscheenjuffer, Vuurlibel of zelfs een Bandheidelibel! Naast deze grote insecten, gaan we ook zoeken naar de kleinere beestjes. Met name wilde bijen zijn erg mooie, intrigerende en belangrijke insecten! Er komen zo’n 360 soorten bijen voor in Nederland, waar wij hopelijk ook een aantal van gaan zien deze middag. Zo kunnen we Steenhommel, Pluimvoetbij en Parkbronsgroefbij gaan zien, maar ook leukere soorten als Gewone Viltbij, Heidewespbij, Ereprijszandbij, Kleine Klokjesbij, Gewone Slobkousbij en Kattenstaartdikpoot. Met veel geluk kunnen we zeldzaamheden tegenkomen als Gewone Kegelbij of zelfs een Kleine Bonte Wespbij! Ook nachtvlinders en wantsen zijn mooie insecten om ons oog op te laten vallen, zo kunnen we Bruine Metaalvlinder, Sint-Jansvlinder, Muntvlindertje, Jeneverbeskielwants en Gewone Pantserwants tegenkomen, of zelfs iets zeldzaams als Oranje Vlekpedaalmot of Jeneverbesrandwants. Hier en daar komen we misschien een leuk kevertje of vliegje tegen, zoals Getailleerde Boktor en Gele Hommelroofvlieg.
Naast de vele insecten maken we ook kans op Grauwe Klauwier, Wespendief, Spechten, Ree, Haas en Levendbarende Hagedis.
Kom ook dit onontdekte natuurpareltje ontdekken en kom genieten van alles wat Arriën te bieden heeft!
Dit aanbod valt niet onder de garantie van STO Garant. U kunt de voorwaarden van deze garantieregeling vinden op de website van STO Garant.
Datum | |
Starttijd | 13:00 |
Eindtijd | 17:00 |
Prijs | € 39,50 |
Inclusief | Ervaren gids |
Plaatsen vrij | 10 |